Erken Boşalma Nasıl Önlenir

Erken Bosalma

Erken boşalma da bir tür cinsel sorundur ve günümüzde dönemsel olarak erkeklerin neredeyse %80 inde görülebilmektedir. Sertleşme veya cinsel performans sorunları gibi oldukça yaygın olan erken boşalma sorunu beraberinde daha farklı problemleri getiren bir niteliğe sahiptir.

Cinsel ilişkide yakalanan başarı, kişinin özgüvenini desteklemekte ve günlük yaşamına da bu yolla olumlu etkiler yansıtabilmektedir. Ancak bu durumun tam tersi de yine cinsel ilişkideki başarı konusu ile alakalı olarak mümkündür. Zira ilişkinin başarısız olması durumunda eşler kendilerini huzursuz hissedebilmektedirler. Özellikle söz konusu başarısızlık eşlerden birinin kusurundan kaynaklandığı zamanlarda kusurlu olan eşin iç dünyasında ciddi olumsuzluklar yaşanabilmektedir. Söz konusu kusura yol açan faktörler cinsel sorunlar olarak adlandırılmaktadır. Bu sorunlar kişiyi cinsel ilişkide güçsüz kılar ve eşini memnun edebilmesinin önüne geçer.

Erken boşalma nedenleri arasında en bilinenleri geçmişte yapılan gereksiz mastürbasyonlar yer alır. Bu, temelde fiziki bir neden olsa da erken boşalmaya sebep olan psikolojik etmenler de bulunmaktadır.

Erken boşalma nasıl önlenir noktasında ise çeşitli tedavi yöntemleri bulunduğunu belirtebiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta erken boşalmanın tedavi edilebilen bir rahatsızlık olduğu hususudur. Zira erken boşalmada temel faktör kişinin duygu kontrolünden ibarettir. Dolayısıyla kişiye bu kontrolün nasıl yapılacağının öğretilmesi suretiyle erken boşalmanın önüne kolaylıkla geçilebilmektedir. Bununla beraber tedavi sürecine yardımcı olan bir takım ürünlerin tüketilmesi de söz konusu olabilmektedir. Geciktirici etkiye sahip bu ürünler ile erken boşalma sorununun çözümünde yol alınabildiği biliniyor.

Erken boşalma sorunu tedavisine yardımcı olan tek ürün kimyasal olanlar da değildir. Tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olan epimedium macun sayesinde de erken boşalmanın önüne geçilebilmektedir. Ereksiyon halinin uzamasını sağlayan etkisi de düşünüldüğünde epimedium macun ile erken boşalma tedavisinde olumlu sonuçlar alınabileceği ortadadır. Sertleşme, cinsel istek, cinsel performans gibi birçok cinsel soruna çözümler sunmakta olan epimedium macunun erken boşalma tedavisinde de rahatlıkla kullanılması mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>